Dolgu Uygulamaları

Yüzünüzde büyüleyici dokunuşlara izin verin

Yüzünüzde çeşitli sebeplerden dolayı bozulmalar olabilir ve bu durum güzelliğinize doğrudan etki edebilir. Aynaya her baktığınızda yüzünüzde mutlu bir tebessümün oluşması paha biçilemez. Yüzdeki bozulmalara karşı ‘‘Dolgu Uygulamaları’’ ile savaşabilirsiniz. Galip geleceğiniz bu savaşta kazancınız, uzun yıllar sürecek mutlu tebessümlerdir.

Yaş aldıkça meydana gelen çökmeler, kırışıklıklar, yüz kontürünün bozulması, yara ve akne izleri ve neden oldukları çökmeler, farklı nedenlerden dolayı vücutta oluşan asimetri problemleri dolgu enjeksiyonları ile çözümlenebilir. Günümüzde çeşitli dolgu maddeleri bulunmaktadır. Doktorlar yüz bölgesinde, genellikle hyaluronik asit içeren dolguları tercih ederler. Hyaluronik asit , vücudumuzda bulunan doğal bir maddedir. Bu nedenle güvenle kullanılabilen bir maddedir. Hyaluronik asit, cildi nemlendirirken, dolgunlaşma da sağlar.

Etki sürelerine göre dolgular:

1- Geçici Dolgular: Hyaluronik bazlıdırlar. Etki süreleri; 9-24 ay boyunca, kişinin metobolizmasının çalışma hızına ve uygulanan dolgunun kalınlığına göre değişir. İnce, orta ve kalın olmak üzere 3 çeşidi mevcuttur. İnce dolgular, ince çizgileri gidermek için kullanılırlar. (kaz ayakları, dudak dikey çizgileri…) Orta kalınlıkta dolgular: Burun-dudak ve dudak kenarında oluşan çizgiler, kaş çatma çizgileri… Kalın dolgular: Dudak şekillendirme ve dolgunlaştırma, elmacık kemikleri belirginleştirme, çene ucu şekillendirme…
2-Uzun Süreli Dolgular Kalsiyum hidroksiapatitpoliaktik asid içerirler. Yaklaşık olarak 24 ay etkilerini korurlar.
3- Kalıcı Dolgular: Bu dolgular etil metakrilat ve sıvı silikon içerirler. Bazı riskleri olduğundan önerilmez…

Uygulandığı alana göre dolgular:

1-Işık Dolgusu: Göz çevresine yapılan dolguya verilen isimdir. Gözaltı torbalarını, sarkmalarını ve morluklarını gidermek amacıyla yapılır. Bu uygulama sayesinde bakışlar daha genç ve canlı görünür.
2-Alın ve Kaş Arası Dolgu: Kırışıklık gidermek amacıyla yapılır.
3-Yanak Dolgusu: Yaş alımıyla yanaklarda oluşan çökmeleri gidermek ve elmacık kemiklerini belirginleştirmek amacıyla yapılır. Bu dolgu uygulamasıyla yüz ifadesi netlik ve güzellik kazanır. Yanak estetiğinde doğal ve net güzellik çok önemlidir.
4-Ağız Dolgusu: Ağız kenarındaki asimetrik görüntüyü düzeltmek veya ağız çevresindeki kırışıklıkları gidermek amacıyla yapılır.
5-Dudak Dolgusu: Dudak şeklini belirginleştirmek, ince dudakları dolgunlaştırmak ve dudak çevresindeki kırışıkları gidermek amacıyla yapılır.
6- Çene Ucu: Çene konturunu belirginleştirmek ve çenenin yüze orantısını düzenlemek amacıyla yapılır.
7-Sıvı Yüz Germe (tüm yüz dolgulama) Sıvı dolgu maddesi ile birlikte yüze büyüme hormonları enjeksiyonları ve PRP ile birlikte uygulanır. Böylece elmacık kemikleri belirginleşir, çene dolgunlaşır ve netleşir, kırışıklıklar giderilir ve istenirse burun düzeltilebilir. Böylece yüz daha canlı ve genç bir görünüm kazanır. Hızlı iyileşme süreci olan bir uygulama olması tercih nedenidir.

Dolgu nemlendirir!

Dolgunun en önemli özelliklerinden biri de nemlendirmesidir. Yaz sıcakları ve kış soğuğu, cildin nem kaybetmesine neden olur. Mevsim başlarında yüze, boyuna ve dekolteye uygulanan nemlendirici özelliğe sahip hyaluronik asit, tüm mevsim boyunca cildin nemini korumasına yardımcı olur. Böylece cilt daha canlı, parlak ve genç bir görünüm kazanır.

Vücutta yapılan dolgular

Meme Dolgusu
Göğüslerin daha dolgun ve hacimli görünmesi için dolgu yapılır. Bu işlem iki yöntemle yapılabilir; hyalüronik asit ile yapılan dolgular ve yağ enjeksiyonu ile yapılan dolgular. Yağ enjeksiyonun etkisi daha uzun sürelidir. Yağ enjeksiyonu, kök hücre ile zenginleştirilerek yapılırsa kalıcılığı önemli ölçüde artar.

WhatsApp Logo WhatsApp 7/24 ile iletişime geçmek için tıklayın.
Araç çubuğuna atla