Göz Çevresi Estetiği

Kırışıklıkları tarihe gömme vakti!

Yaşlanma izlerinin ilk fark edildiği yerler yüz bölgesi ve göz çevresidir. Otuzlu yaşlarda, üst kapaklarda cilt sarkmaları, alt kapaklarda torbalanma, göz çevresinde mimik kırışklıkları,

morluklar, çökmeler ve kaz ayağı belirtileri başlar. Hasta sürekli kaşlarını kaldırarak üst göz kapağında deri yığılmasını azaltmaya çalışır. Bu da alın çizgilerinin derinleşmesine neden olur. Göz çevresi estetiği ile bu sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Göz Estetiği Ameliyatları Süreci Nasıldır?

1. Üst kapaklar yaklaşık 45 dakika sürer.
2. Alt kapaklar yaklaşık 1,5 saat surer.
3. Alt-üst kapak ve yağ enjeksiyonu uygulamalarında ameliyat 3 saati bulabilir.
4. Hastane yatış: Hasta aynı gün taburcu edilir. İlk 2 gün bir miktar şişme ve morarma gözlemlenebilir.
5. 3. gün televizyon izlenebilir, kitap okunabilir, güneş gözlüğü takılarak dışarı çıkılabilir.
6. 3 ay boyunca güneşten korunulmalıdır.
7. 5. gün tüm dikişler alınır.
8. 3 hafta sonra yüz büyük oranda normale döner.

Göz kapağı cerrahisi nedir?

Göz kapağı cerrahisi bir yüz gençleştirme işlemidir . Hem kadın hem de erkeklerin tercih ettiği bir uygulamadır. Bu operasyon hastanın görünümüne canlılık katar ve bakışlarını gençleştirir. Göz estetiğinde üst göz kapağı, kaşlar, alın ve yanak ile birlikte alt göz kapağı da değerlendirilerek gençleştirilir.

Göz kapağı cerrahisi nasıl yapılır?

Üst kapağından belli oranda deri alınır ve göz kapağı üzerinde oluşan cilt yığılması düzeltilir. Ayrıca kaş kenarları kaldırılır. Gereken durumlarda endoskopi ile kaşlar yukarı alınır. Alt kapakta ise deforme olmuş olan kapak-yanak bölümü düzeltilir. Alt kapakta torbalanmış olan yağlar alınarak yanağa eklenir ve (Gerekirse yanağa ek olarak yağ enjeksiyonları yapılır ve daha diri ve dolgun bir görünüm sağlanır.) orta yüz bölgesi yukarı taşınır. Göz çevresindeki renk değişimleri, ince kırışıklıklar ve kaz ayakları için lazer uygulamaları, yağ enjeksiyonu ve botoks uygulamaları yapılır.

Hangi yaşlarda göz estetiği ameliyatları yapılır?

Göz estetiği genelde 35 yaş sonrasında yapılır. Üst kapak yapısı doğuştan fazla etli ve bu nedenle göz kapağı düşük görünen ya da alt kapakta torbalanma olan hastalarda daha erken yaşlarda ameliyat düşünülebilir.

Göz kapağı ameliyatlarında anestezi uygulanır mı?

Göz kapağı ameliyatları, ameliyathane ortamında lokal anestezi ve sedasyon altında veya genel anestezi ile gerçekleştirilir.

Göz estetiğinde sonuç kalıcı mıdır?

Yaşlanma süreci ameliyattan sonra da devam edeceğinden dolayı bazı değişiklikler olur. Hiçbir şekilde ameliyat öncesi şekle dönülmez. İleriki bir dönemde yağ enjeksiyonların tekrarlanması gerekebilir. Çok ender olsa da üst göz kapağında hafif bir deri yığılması yeniden oluşabilir.

WhatsApp Logo WhatsApp 7/24 ile iletişime geçmek için tıklayın.
Araç çubuğuna atla