Yüze Botoks Uygulamaları

Yaşam boyu milyonlarca defa tekrarladığımız, duygularımızı daha iyi ifade etmemize yarayan mimikler, yüzde ince ve kalın çizgilerin oluşmasına neden olurlar. Kaş çatarken görülen iz,alındaki yatay çizgiler, göz kenarlarındaki kaz ayakları, dudak çevresindeki dikey çizgiler bu şekilde oluşurlar.

Ayrıca boyunda da duruş ve yatış şeklimiz nedeniyle oluşan çizgiler yaş aldıkça derinleşir. Botoks  uygulamasıyla bu sorunların üstesinden gelinebilir.

Botoks mucizesi

Botoks, Clostridium Botulinum adlı bakteriden elde edilen bir toksindir.Botoks, dermakozmoloji alanında, yüzde ve boyunda kırışık giderme yöntemleri arasında uygulanan en etkili uygulama olarak kendine yer edinmiştir.

Botoks nasıl uygulanır?

Kasların içine, direk olarak ince iğneler ile enjekte edilen Botulinum A ilacı, yüzde oluşmuş olan mevcut çizgilerin görünümünün 3-7 gün arasında azalmasını hatta yok olmasını sağlar. Ayrıca bu ilaç, kas hareketini durdurduğundan dolayı, yeni kırışıklıkların oluşmasını engeller. Daha canlı vegençleşmiş bir cilt ortaya çıkar.Bu uygulama alın, yüz, kaş arası, göz kenarı çizgileri (kaz ayakları), üst dudak ve boyun bölgelerindeki kırışıkların giderilmesinde kullanılır. Yaklaşık 10-15 dakikalık bir işlemdir.

Botoks işleminin etki süresi

Yaklaşık 4-6 ay arası etki süresi vardır. Kalıcılık süresi kişiden kişiye ve kullanılan ilaca göre değişiklik gösterir. Uygulamanın uzman hekimlerce yapılması, doğal bir görünüm sağlanması ve etki süresinin artması açısından önemlidir.Kırışıklık için botoks yapıldığında, kırışıklıklar çok derinse çizgiler tamamen yok olmayabilir, ama derinliği azalır. Çizgiler derinleşmeden önce yapılan uygulamalarda sonuç daha başarılı olur.

Botoks hangi durumlarda, kimlere yapılabilir?

• Yüzünde istenmeyen mimik çizgisi olan
• Sağlık problemlerinden dolayı yüz spazmı geçirmiş olan
• Spastik felç veya yüz felci geçirmiş
• Aşırı terleme problemi yaşayan
• Migren problemi yaşayan
• 18 yaş ve üzeri kişilere botoks uygulaması yapılabilir.

WhatsApp Logo WhatsApp 7/24 ile iletişime geçmek için tıklayın.
Araç çubuğuna atla